Domov » Zdravie a krása » Najlepšie Brahmi

TOP 9 Brahmi - Bacopa Monnieri 2024! Aké má účinky, dávkovanie a skúsenosti!

Tieto najlepšie brahmi odporúčame:

Víťaz testu

BrainActive
5/5

Overená kvalita

4.5/5

Stredná cesta

4.5/5

Dnešná uponáhľaná doba nás denne vystavuje stresu. Aj pod nátlakom musíme spĺňať naraz niekoľko úloh, spracovávať veľké množstvo informácií, a zároveň sa aj plne na všetko sústrediť. Takisto sa ľudia začínajú sústreďovať aj na svoje duševné zdravie. Hľadáme preto prirodzené spôsoby, ako podporiť myseľ, ale zároveň udržať si psychickú pohodu. 

Ako to teda zvládnuť všetko naraz? Posledné roky vstupuje do popredia bylina Brahmi – nazývana aj Bacopa Monnieri. Tradičná rastlina, známa pre svoje pozitívne vplyvy na pamäť a koncentráciu, sa stáva kľúčovým hráčom v oblasti výživových doplnkov. V tomto článku preskúmame produkty obsahujúce bylinku Brahmi a ich možný vplyv na naše telo. Od extraktov po kapsule a prášky do vody, spoločne preskúmame tieto výrobky, aby sme vám poskytli pohľad na ich účinnosť a prínosy pre celkové zdravie človeka. Ako dopadlo Brahmi v recenzii a aké máme skúsenosti?

Najlepšie brahmi na základe testu

Najlepšie brahmi

Hodnotenie

Najlepšia cena

BrainActive 60 kapsúl - ADVANCE

Brahmi Rasayana - Nimi Ayurveda

Brahmi BIO Organic – Blendea

Ajurverdsky nápoj Brahmi - Dr.Protect

Bacopa Monnieri – Swanson

Brahmi - Planet Ayurveda

BRAHMI - PRÁŠOK

Organic India - Brahmi Bio

Brahmi Raw Organic prášok - Provitality

NAJLEPŠIE BRAHMI RECENZIE - OBSAH ČLÁNKU

BrainActive 60 kapsúl - ADVANCE

ADVANCE Nutraceutics je obľúbená firma predávajúca množstvo výživových doplnkov, medzi ktorými je aj BrainActive. Obsahuje najmä Brahmi, Ginkgo Biloba, Eleutherococcus, Guarana, Ženšen a Taurín, Schizandra, Cordyceps, Rhodiola Rosea, Dmae, Kofeín, Vitamín B5 a B6.

Spoločne tvoria komplexný výživový doplnok s veľa účinkami pre organizmus. Podporujú pamäť, kognitívne funkcie (učenie) a sústredenie. Prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Organizmus je odolnejší voči stresu a podporuje sa mentálna výkonnosť.

BrainActive je vo forme tabliet. Odporúča sa je 1 kapsula 1-2 krát denne. Najlepšie je užívať tabletu pred jedlom alebo počas neho, aby sa kapsula čo najlepšie vstrebala. Nie je vhodné užiť tabletu večer pred spaním, pretože by mohla spôsobiť nespavosť.

Tí, ktorí si už BrainActive vyskúšali na vlastnej koži ho vrelo odporúčajú ďalej. Účinky pocítili po pár týždňoch denného užívania. Užívajú ho nielen mladí pri učení ale aj starší, ktorým zlepšil najmä pamäť a schopnosť spracovávať viac informácií naraz. Takisto sa im zlepšila nálada, znížila únava a dokázali sa lepšie sústrediť. Zákazníci si tiež chvália rýchle dodanie objednávky a dodržanie termínu doručenia. 

Bacopa Monnieri – Swanson

Swanson je značka, ktorá sa špecializuje na výrobu doplnkov stravy a wellness produktov. Svojim zákazníkom ponúka široký sortiment výživových doplnkov vrátane vitamínov, minerálov a bylinných extraktov. Swanson má za sebou dlhú históriu a kladú veľký dôraz na kvalitu a bezpečnosť svojich produktov.

Bacopa Monnieri je zložená len z Brahmi. Ako aj predošlé produkty, aj tento podporuje duševné zdravie, kognitívne funkcie, pôsobí ako antioxidant, zabezpečuje normálnu funkciu žlčníka, zvyšuje duševnú výkonnosť, podporuje pamäť a koncentráciu a pozitívne pôsobí proti stresu.

Produkt obsahuje v jednom balení 90 kapsúl a teda podľa odporúčaného dávkovania by malo jedno balenie vydržať mesiac až mesiac a pol. Záleží od toho, ako často budete kapsule užívať. Kapsule sa môžu užívať 2-3 krát denne a treba ich vždy zapiť dostatočným množstvom vody. 

Brahmi BIO Organic – Blendea

Filozofiou značky Blendea je, že k zdravému životu nám postačujú len dary prírody. Svojimi produktami sa snažia komplexne starať o zdravie svojich zákazníkov. Pomáhajú nielen ľuďom, ale aj samotnej prírode. V spolupráci s organizáciou One Tree Planted každý mesiac posielajú časť zárobku na podporu výsadby stromov do najviac odlesnených častí sveta. 

Brahmi BIO Organic obsahuje len Brahmi bez pridaných farbív alebo konzervačných látok. Je v tabletovej forme a jedno balenie obsahuje 90 tabliet. Denne stačí užiť jednu tabletu, nie je udaný konkrétny čas. Hlavnými účinkami produktu je zlepšenie pamäti, upokojenie mysle, podpora relaxácie a duševná rovnováha. Pôsobí v tele ako silný antioxidant a v neposlednom rade tiež prispieva k správnej funkcii žlčníka.

Brahmi Rasayana - Nimi Ayurveda

Hlavným cieľom značky Nimi Ayurveda je pomôcť ľuďom udržať si svoje zdravie a harmóniu. Ich produkty sa zameriavajú na rôzne potreby, ako napríklad liečba tráviacich problémov, detoxikácia tela alebo zlepšenie spánku. Brahmi Rasayana je produkt vo forme pyré, ktoré obsahuje hneď niekoľko prírodných zložiek. Nájdeme v ňom okrem Brahmi aj ghí maslo, med a trstinový cukor. Všetky tieto zložky sú ľahko stráviteľné, a preto tento produkt nezaťažuje organizmus. Pozor si treba dať na to, že produkt obsahuje kravské mlieko, teda alergén.

Jeho hlavnými účinkami sú zlepšenie pamäti, mentálna a emočná rovnováha a doplnenie vitamínu C do organizmu. Odporúča sa užiť 4 vrchovaté čajové lyžičky denne pred alebo po jedle. Pre lepšie vstrebanie látok je vhodné zapiť dávku teplým mliekom. 

Ajurverdsky nápoj Brahmi - Dr.Protect

Brahmi nápoj od značky Dr.Protect je skvelou náhradou kávy, pretože dodáva energiu tak ako káva, no neobsahuje kofeín. Obsahuje čisto prírodné látky: Brahmi, čakanku, jačmeň a raž. Užívanie sa vám prejaví najmä zlepšenou pamäťou a koncentráciou. Brahmi podporuje krvný obeh, čo spôsobuje zlepšené prekrvenie mozgu a normálnu funkciu žlčníka. Čakanka obsahuje látky, ktoré: regulujú hmotnosť a hladinu cukru v krvi, priaznivo pôsobia na pečeň, podporujú správnu funkciu kostí a kĺbov, urýchľujú procesy v tráviacom trakte čím sa udržuje pravidelné vyprázdňovanie a stimuluje sa aj vylučovanie moču.

Pre dobré namiešanie drinku si pripravte šálku a do nej nasypte 1-2 čajové lyžičky produktu. Následne zalejte horúcou vodou. Nemôže byť však vriaca. Takýto nápoj si môžete pripraviť aj viackrát denne, no nie viac ako 4-krát.

Brahmi - Planet Ayurveda

Značka Planet Ayurveda je známa svojou orientáciou na tradičnú ayurvédsku medicínu a výrobu prírodných a bylinných doplnkov stravy. Sú známi kvalitou produktov a používaním prírodných surovín. Ich produkty sú vyrábané podľa tradičných receptúr pod dohľadom skúsených ayurvédskych odborníkov. Táto značka ponúka rôzne bylinné kapsule, toniká a prášky, ktoré podporujú celkové zdravie a rovnováhu tela. 

Produkt Brahmi obsahuje 100% extrakt z rastlinky Brahmi. Pomáha podporiť predovšetkým nervový systém aj obehovú sústavu. Mimo všetkých predošlých účinkov tento produkt pôsobí protizápalovo, lieči kožné ochorenia ako napríklad ekzém, zmierňuje bolesti chrbtice a reumatické bolesti, urýchľuje liečbu kašľa a zachrípnutia a v neposlednom rade podporuje rast vlasov.

Odporúčané dávkovanie je jedna kapsula 1-2 krát denne. Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl, takže jedno balenie by vám malo vydržať 1-2 mesiace pri pravidelnom uživaní. 

Brahmi prášok je vynikajúcim príkladom kvalitného ajurvédského produktu, ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú prírodnú podporu pre svoj mozog a nervový systém. Tento prášok, získaný z lístkov a stvolov Brahmi (Bacopa monnieri), je známy svojimi pozitívnymi účinkami na zlepšenie pamäte, sústredenia a celkovej mentálnej výkonnosti. Jeho tradičné použitie v ajurvéde, kde je známe už tisíce rokov, a jeho všestranné využitie, od vnútorného po zvonkajšie použitie, robí z neho výnimočný doplnok pre zdravý životný štýl.

Brahmi prášok je vyrábaný za prísnych podmienok, čo zaručuje zachovanie všetkých cenných látok, ktoré Brahmi ponúka. Jeho jednoduché pomletie sušenej hmoty umožňuje získať najčistejšiu formu tejto vzácnej byliny. Tento produkt je ideálny pre tých, ktorí hľadajú prírodný a efektívny spôsob, ako podporiť svoje kognitívne funkcie a zlepšiť svoje duševné zdravie.

Organic India - Brahmi Bio

Produkt Organic India – Brahmi Bio je výnimočný svojím certifikátom CZ-BIO-001, ktorý zaručuje jeho bio kvalitu a čistotu. Tento produkt využíva tradičné vlastnosti Brahmi, známej aj ako Pupočník ázijský (Centella Asiatica), ktorá je už po stáročia využívaná v tradičnej východnej medicíne na zlepšenie pamäte a harmonizáciu duševnej i telesnej rovnováhy. Táto bylina je cenena pre svoju schopnosť podporovať pamäť, inteligenciu a duševnú koncentráciu, čo robí z tohto produktu ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú prírodnú podporu pre svoje kognitívne funkcie.

Organic India – Brahmi Bio ponúka adaptogénne účinky, ktoré pomáhajú telu prispôsobiť sa stresu a zvyšujú mentálnu výkonnosť. Jeho použitie je vhodné pre široké spektrum ľudí, vrátane študentov, profesionálov a seniorov, ktorí hľadajú prírodnú podporu pre svoj mozog a duševnú pohodu. Vďaka svojmu bio certifikátu a vysokému obsahu účinných látok je tento produkt ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kvalitný a efektívny Brahmi doplnok.

Brahmi Raw Organic prášok - Provitality

Značka Provitality sa zameriava na tvorbu kvalitných rastlinných výživových doplnkov. V ich sortimente nájdeme rôzne bylinné prášky, medicínske huby, esenciálne oleje alebo kozmetiku. Jedným z ich bylinných práškov je aj ten s obsahom Brahmi. 

Brahmi Raw Organic je prášok, ktorý obsahuje len rastlinku Brahmi. Okrem zlepšenia pamäti a koncentrácie pomáha Brahmi Raw Organic s problémami s dýchaním, pohybovým ústrojenstvom, tráviacimi ťažkosťami, vypadávaním vlasov a nepravidelným menštruačným cyklom. 

Prášok sa užíva vo forme nápoja. 1 čajovú lyžičku prášku rozpustíte vo vode, čaji alebo džúse. 5 minút necháte nápoj odstáť, aby sa prášok rozpustil a môžete vypiť. Odporúčaná dávka je 1-3 čajové lyžičky prášku denne. Pre dosiahnutie najlepších účinkov je potrebné užívať produkt minimálne 20 dní.

Čo je to Brahmi

Brahmi je bylina, ktorá sa v tradičnej ayurvédickej medicíne využíva pre svoje pozitívne účinky na kognitívne funkcie a celkové zdravie mozgu. Táto rastlina, známa aj ako Bacopa monnieri, je často používaná na zlepšenie pamäti, koncentrácie a celkovej mentálnej pohody. 

Brahmi tiež pomáha telu bojovať s rôznymi ochoreniami – reuma, artritída, epilepsia, kašeľ, ekzém, rôzne zápaly, kŕčové žily, astma, bronchitída a ďalšie. Je dostupná vo forme extraktov, kapsúl alebo prášku a je obľúbená aj pre svoje podporné účinky na duševné zdravie.

Aké ma brahmi účinky?

Brahmi je jednou z najcennejších bylín v ajurvéde, starodávnej indickej medicíne. Táto bylina je ospevovaná pre svoje mnohostranné účinky, ktoré pozitívne ovplyvňujú nielen mozog a pamäť, ale aj celkovú duševnú pohodu. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na to, aké účinky má Brahmi a prečo by mala byť súčasťou vášho zdravého životného štýlu.

Podpora kognitívnych funkcií

Jedným z hlavných účinkov Brahmi je podpora kognitívnych funkcií. Táto bylina je známa svojou schopnosťou zlepšovať pamäť a sústredenie. Vedecké štúdie ukazujú, že Brahmi môže zvyšovať schopnosť učenia a zlepšovať rýchlosť spracovania informácií v mozgu. Tieto vlastnosti robia z Brahmi ideálny doplnok pre študentov, akademikov alebo profesionálov, ktorí potrebujú udržať svoju myseľ ostrú a efektívnu.

Znižovanie stresu a úzkosti

Brahmi je tiež známe svojimi adaptogénnymi vlastnosťami, čo znamená, že pomáha telu prispôsobiť sa stresu a znižovať úzkosť. Táto bylina podporuje relaxáciu a pomáha udržiavať emocionálnu rovnováhu. Jej užívanie môže byť prospešné pre ľudí, ktorí sa cítia preťažení alebo sú vystavení častému stresu.

Podpora duševného zdravia

Brahmi má pozitívny vplyv aj na celkové duševné zdravie. Má antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia mozgové bunky pred poškodením a podporujú dlhodobé zdravie nervového systému. Tieto vlastnosti môžu byť užitočné pri prevencii kognitívneho úpadku spojeného s vekom a pri podpore zdravého starnutia.

Zlepšenie kvality spánku

Brahmi môže tiež pozitívne ovplyvniť kvalitu spánku. Jeho relaxačné účinky pomáhajú uľahčiť zaspávanie a zlepšiť kvalitu spánku. Toto je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí trpia nespavosťou alebo prerušovaným spánkom.

brahmi kapsule

Ako Brahmi užívať?

Brahmi je dostupné v rôznych formách, vrátane kapsúl, prášku a čaju. Voľba formy závisí od osobných preferencií a pohodlnosti užívania. Dôležité je dodržiavať odporúčané dávkovanie a konzultovať užívanie Brahmi s odborníkom, najmä ak užívate iné lieky alebo máte zdravotné problémy.

V závere môžeme povedať, že Brahmi je skutočne zázračná bylina, ktorá ponúka široké spektrum účinkov pre zlepšenie duševného zdravia a kognitívnych funkcií. Jej využitie v tradičnej ajurvéde a pozitívne hodnotenia užívateľov sú dôkazom jej účinnosti a bezpečnosti. Ak hľadáte prírodný spôsob, ako podporiť svoj mozog a zlepšiť svoje duševné zdravie, Brahmi by mohlo byť tou správnou voľbou pre vás.

Brahmi v podobe čaju

Nežiadúce účinky Brahmi

Brahmi, hoci je cenena pre svoje mnohé pozitívne účinky na zdravie mozgu a nervový systém, môže mať aj niektoré nežiaduce účinky. Tieto sú zvyčajne zriedkavé a väčšinou sa objavujú len pri nadmernom užívaní alebo u ľudí s určitými zdravotnými stavmi. Jedným z možných nežiaducich účinkov je gastrointestinálny diskomfort, vrátane nevoľnosti, žalúdočných kŕčov alebo hnačky. Tieto symptómy sú zvyčajne dočasné a zmiznú po znížení dávky alebo prerušení užívania Brahmi.

Okrem toho môže Brahmi ovplyvniť hladinu neurotransmiterov v mozgu, čo môže viesť k zmenám v nálade alebo spánkových vzoroch u niektorých jedincov. V zriedkavých prípadoch môže dôjsť k pocitom úzkosti alebo depresie, najmä u ľudí so sklonom k týmto stavom. Je dôležité konzultovať užívanie Brahmi s lekárom, najmä ak užívate iné lieky alebo máte predchádzajúce zdravotné problémy. Vždy je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie a byť si vedomý možných interakcií s inými liekmi alebo bylinami.

Kristína Šafrová
Kristína Šafrová

Práca so slovami je pre mňa fascinujúca, pretože s nimi dokážete rôzne čarovať. Aj preto sa venujem copywritingu a marketingu už tak dlho. Začala som ešte na strednej škole, kde som dostala príležitosť pracovať v jednej agentúre práve na pozícií textárky. Tam som zistila, že písanie je niečo, čo ma naozaj baví. Pokračovala som ako freelancer v podstate až dodnes, kedy si okrem práce v digitálnej agentúre vypĺňam voľný čas aj písaním článkov na najrôznejšie témy. Okrem toho mi voľný čas vypĺňa moja dcéra, prechádzky v prírode, čítanie kníh a sledovanie trendov v online svete.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *