Domov » Testy a recenzie » Primulus recenzie a skúsenosti

Adipex Retard - Nie je bezpečný! Vieme, prečo ho stiahli z trhu! Recenzie a skúsenosti!

adipex retard nekupujte

Na našom trhu nájdete obrovské množstvo doplnkov výživy na chudnutie. Niektoré sú účinnejšie, iné zas o niečo menej. V tomto článku si povieme o lieku Adipex Retard, prečo je jeho predaj zakázaný v Európskej Únii a prečo vám jeho užívanie môže vážne ohroziť život. Kompletná recenzie a skúsenosti lieku Apidex Retard na jednom mieste!

Kľúčové informácie

icon Adipex Retard je liek na chudnutie, ktorý bol stiahnutý z trhu EÚ kvôli potenciálnym zdravotným rizikám a vedľajším účinkom.
icon Hlavnou zložkou Adipexu je Fentermín, ktorý potláča chuť do jedla, ale jeho dlhodobé užívanie môže viesť k závislosti.
icon V prípade chudnutia sa odporúča zmena životného štýlu a užívanie doplnkov výživy s prírodnými látkami.
icon Medzi účinné prírodné doplnky výživy na chudnutie patrí Skinny Fat Burner, NightBurn XXL a Thermopure Myprotein.
icon Adipex Retard by mal byť užívaný len po konzultácii s lekárom a pod jeho dohľadom.

Určite radšej odporúčame pozrieť si čisto prírodné tabletky na chudnutie, ktoré sú legálne. 

ADIPEX RETARD RECENZIA - OBSAH ČLÁNKU

Čo je to Adipex Retard?

V prvom rade je potrebné upozorniť, že Adipex Retard je liek, nie výživový doplnok, ktorým sa na našom webe venujeme. Tento liek musí byť podávaný len pod dohľadom lekára, pretože patrí medzi anorektiká. 

Hlavnou zložkou Adipexu je Fentermín, ktorý pôsobí ako prostriedok na potlačenie chuti do jedla. Jeho užívanie však nie je bez rizík a vedľajších účinkov.

Adipex retard balenie

Ako funguje Fentermín?

Hoci presný spôsob, akým fentermín znižuje chuť do jedla, zostáva nejasný, predpokladá sa, že liek pôsobí zvýšením hladiny neurotransmiterov vo vašom mozgu. Keď sa hladina týchto chemických látok zvýši, váš pocit hladu sa zníži. Po čase sa však môže stať, že si na dávku vytvoríte toleranciu, takže už nebude pre vás účinná.

Vedľajšie a nežiaduce účinky Adipexu

Adipex Retard bol z predaja stiahnutý práve kvôli jeho nežiaducim účinkom. Pravda je taká, že mnohým ľuďom zhoršoval ich zdravotný stav a spôsoboval chudnutie za naozaj krátky čas, čo nie je pre ľudský organizmus dobré. Navyše je možné si na Adipex vytvoriť závislosť a dlhodobé užívanie sa spája aj s abstinenčnými príznakmi.

Okrem toho boli hlásené poruchy so spánkom, závraty, búšenie srdca, únava, podráždenosť, nevoľnosť či zvracanie. V niektorých prípadoch sa vyskytlo tiež zvýšenie krvného tlaku, metabolická acidóza, problémy so zrakom, kognitívne poruchy a hypokaliémia

Ak chcete schudnúť bez nežiadúcich účinkov potom si pozrite náš článok o kávach na chudnutie alebo nápojoch na chudnutie.

Najlepšie doplnky výživy na chudnutie

Lieky na chudnutie môžu užívať len ľudia, ktorým to predpísal ich lekár a po celý čas užívania sú pod dozorom. Ľudia, ktorí sa snažia schudnúť a sú inak zdravotne v poriadku, by sa mali v prvom rade zamerať na zmenu životného štýlu – vyvážená strava, jej správne množstvo a dostatok pohybu.

Pokiaľ chcete užívať doplnky výživy, ktoré podporia vaše chudnutie, tak jedine také, ktoré obsahujú čisto prírodné látky

Skinny Fat Burner

Medzi tie najlepšie patrí určite Skinny Fat Burner, ktorý okrem spaľovania tuku znižuje únavu a potláča chuť do jedla. Všetko v zdravej forme.

NightBurn XXL

Ďalším účinným prírodným spaľovačom je NightBurn XXL od spoločnosti SlimJoy, ktorý pomáha znížiť obvod vášho pásu a taktiež obsahuje prírodné látky, pričom jeho hlavnou zložkou je Garcínia kambodžská.

Ketomix diéta

Vynikajúca keto diéta Ketomix, ktorá vám bude zaručene chutiť a pri ktorej ani nebudete vedieť, že ide o diétu. Nájdete tu rozmanitý výber jedál od polievok, kaše až po omelety a nápoje. Príprava zaberie pár minút. Stačí dostať telo do ketózy a môžete začať chudnúť. 

Thermopure Myprotein

Do tretice vám dáme tip na ďalší účinný doplnok stravy, ktorý podporí vaše chudnutie. Ide o produkt Thermopure od spoločnosti Myprotein. V jeho zložení sa nachádza kofeín, extrakt zo zeleného čaju či vitamín B12. Kombinácia týchto prírodných látok dokáže pomôcť s redukciou hmotnosti.

Čo vám pomôže pri redukcii hmotnosti?

Hoci mnohé doplnky stravy môžu byť účinnou pomôckou pri chudnutí, jediným overeným spôsobom, ako svoju hmotnosť zredukovať a udržať si ju, je zmeniť svoj životný štýl. Rozsiahly výskum ukázal, že cvičenie, kvalitná a vyvážená strava, zvládanie stresu a kvalitný spánok sú kľúčové pre podporu vášho zdravia a zníženie rizika viacerých ochorení.

Aké teda vyzerajú konkrétne kroky, ktoré vám pomôžu s redukciou tuku? V prvom rade je potrebné znížiť príjem energie, alebo ho zvýšiť. Najlepšie spravíte, ak budete denne dosahovať kalorický deficit v hodnote približne 300 až 500 kalórií.

Ďalej je dobré, keď do svojho jedálnička pridáte potraviny bohaté na živiny – ovocie či zelenina. Tie majú relatívne nízky obsah kalórií a vysoký obsah dôležitých živín ako vláknina, vitamíny či minerály.

Okrem toho je dobré, keď zvýšite vašu fyzickú aktivitu. Vo všeobecnosti sa odporúča minimálne 150 minút aeróbneho cvičenia týždenne – rýchla chôdza alebo beh. Taktiež nezabúdajte na kvalitný spánok. Hoci je každý človek odlišný, snažte sa každú noc spať 7 až 9 hodín

Často kladené otázky

Adipex retard obsahuje účinnú látku fentermín, ktorá potláča chuť do jedla a zvyšuje metabolizmus. Tým sa pomáha znížiť príjem kalórií a zrýchliť spaľovanie tukov v tele, čo vedie k úbytku hmotnosti.

Medzi najčastejšie vedľajšie účinky Adipex retard patrí nespavosť, nervozita, zvýšený krvný tlak, sucho v ústach a zápcha. V zriedkavejších prípadoch môže dôjsť k závratiam, bolestiam hlavy, nevoľnosti, zmenám nálady a alergickým reakciám.

Adipex retard by nemali užívať osoby s určitými zdravotnými problémami, ako sú napríklad vysoký krvný tlak, srdcové ochorenia, záchvaty alebo problémy s štítnou žľazou. Tento liek by sa mal užívať len po konzultácii s lekárom a pod jeho dohľadom.

Zhrnutie Adipex Retard

Adipex Retard je liek na redukciu hmotnosti, ktorý bol vyvinutý na základe aktívnej zložky fentermín.

Tento liek bol stiahnutý z trhu EÚ z dôvodu jeho potenciálneho rizika pre zdravie pacientov. Adipex Retard môže mať niekoľko vedľajších účinkov, vrátane zvýšeného krvného tlaku, nevoľnosti, zvracania a iných zdravotných problémov.

Okrem toho, Adipex Retard má potenciál na zneužívanie a vysoké riziko závislosti. To je dôvod, prečo sa neodporúča pre dlhodobé užívanie.

V súčasnosti existujú iné lieky na redukciu hmotnosti, ktoré sú menej rizikové a majú menej vedľajších účinkov. Preto sa neodporúča užívanie Adipex Retardu bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom a použitie tohto lieku by malo byť pod dohľadom odborníka.

Daniela Ivanová
Daniela Ivanová

Projektová koordinátorka, ktorá sa vo svojom voľnom čase zaujíma o nové trendy, módu a zdravie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *